Blogy

Pachatela se vrací na místo čina

Vážení přátelé, kamarádi, známí i všichni ostatní, jak už někteří z vás postřehli (a postřehli, protože posledních 14 dní bylo práce celkem dost :), díky jistým změnám v osobním životě jsem přesunul své působiště na staronové místo v Tučéně.

Vše potřebné nalezete v aktualizované sekci kontaktů.

Nový web: Zápasníci za hradbami

Jak už jsem avizoval na facebooku, vyráběli jsme stránky pro I. ročník boxerského klání na hradě Helfštýn, které vypukne letošního 28. června. Po drobných korekcích na poslední chvíli se web usídlil na adrese www.zapasnicizahradbami.cz. Dnešním dnem ho můžeme považovat za oficiálně spuštěný, takže hoďte očkem, případně se ukažte na místě samém :)

Windows XP R.I.P. (anebo ne?)

Dnešním dnem končí microsoftí podpora pro Windows XP a zejména odborný tisk typu deníku Metro už přinášejí zaručené informace, kterak nám hrozí zahlcení viry.

Vážení přátelé, žádné obavy, takhle to naštěstí nefunguje :) Počítače s xpéčky poběží v klidu dál a myslím, že jim můžeme popřát důstojné dožití bez provádění léčby šokem typu Windows 8 ;) Náš servis vám v případě potřeby nabízí ochotně svoji pomoc.

Dovezli jsme: mikroUSB kabely

Nevím jak u vás, ale aspoň u nás se věčně hledají mikro USB kabely. Telefony, tablety, empétrojky a zrovna když je některý z těch krámů vybitej, není v dohledu ani jeden ...

Tuhle dávku momentálně držíme skladem v mixu barev jak možno vidět na obrázku, délka kabelu 95 cm mezi konektory, cena je 30 Kč za kus + poštovné, možné je i osobní předání v Přerově či Kozlovicích. v případě zájmu informace na e-mailu.

Dovezli jsme: přepínač audio/video vstupů

K téhle krabičce jsem se dostal tak trošku po haluzi – poohlížel jsem se po něčem, co by umělo přepínat na audiovstup věže výstup z počítače a z gramofonu. Tahle hračka umí ještě o něco málo víc, kromě audia umí přepínat i videosignál a má celkem tři vstupy.

Ideální příklad použití? Stará jednoscartová CRT televize a settopbox, DVD přehrávač a třeba i VHSka, pokud tu věc ještě dneska někdo používá :)

Cena? 120 korun českých včetně poštovného a balného, v případě zájmu informace na e-mailu.

Dovezli jsme: bezdrátové myši

Na myši jsem celkem ras, podaří se mi zlikvidovat minimálně jeden kousek do roka, a to bývalo i hůř. Tedy ne že by úmyslně, ale prostě se vymačká prostřední anebo levé tlačítko.

V případě potřeby objednávám většinou vícero kousků a pak zkouším, která mi sedne lépe do ruky. V galerii pod článkem uvidíte vzorky z poslední objednávky, včetně detailů uložení baterií a velikosti a uložení USB přijímačů. Co se týče přijímačů, mám raději menší kousky – při práci nezavazí a při přenášení počítače ho můžu nechat zastrčený.

Dovezli jsme: 3. brzdové LED světlo

Na rodinné Felicii se nám ulomilo 3. brzdové světlo. I porozhlédli jsme se trošku po čínských e-shopech po nějaké rozumné náhradě, nejlépe v LED provedení.

U doručeného kousku (aspoň v případě Felicie) stačilo už jen zkrátit přívodní kabely, nalisovat fast-on konektory, zatavit bužírkou, očistit zadní sklo a přilepit, oboustranná páska už byla jednou stranou nalepena. Sklon LED modulu je stavitelný, vyhoví pro jakýkoliv úhel zadního skla.